Witamy

Nasza firma zajmuje się projektowaniem obiektów budowlanych. Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie zdobyte przy tworzeniu projektów budynków różnego typu od jednorodzinnych, przez usługowe, po przemysłowe. Współpracujemy z konstruktorami i instalatorami, dzięki czemu możemy przygotować kompletne opracowanie wielobranżowe.

Ponadto pomagamy inwestorom bezstresowo przebrnąć przez procedury administracyjne związane z przedsięwzięciem budowlanym, dotyczące m.in. uzyskania pozwolenia na budowę i użytkowanie, legalizacji samowoli budowlanych.

Wykonujemy:

  • projekty budowlane i wykonawcze budynków mieszkalnych, usługowych, przemysłowych,
  • projekty zagospodarowania terenu,
  • adaptacje projektów typowych do potrzeb inwestora,
  • inwentaryzacje oraz projekty przebudowy, rozbudowy istniejących obiektów,
  • świadectwa charakterystyki energetycznej.

W przypadku domów jednorodzinnych, doradzamy w wyborze projektu dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta oraz możliwości jakie daje działka. Na początku sugerujemy przejrzenie projektów typowych, z katalogów, których na rynku jest bardzo dużo. Zaletą projektu typowego jest niewątpliwie stosunkowo niska cena przy zawartości wszystkich kompletnych branż. Po zakupieniu projektu typowego dokonujemy jego adaptacji do lokalnych warunków i wykonujemy projekt zagospodarowania terenu, który jest wymagany podczas zgłoszenia chęci budowy w urzędzie powiatowym. Służymy pomocą także w sytuacji, gdy klient w projekcie typowym chciałby dokonać jakichś zmian np. wydłużyć budynek, podnieść dach, dodać piwnicę.
Jeżeli inwestor potrzebuje budynku "uszytego na miarę", którego nie znajduje w katalogach, lub ma nietypową, niedużą działkę, to po dokładnym określeniu potrzeb klienta, przygotowujemy koncepcję budynku. Po ostatecznym ustaleniu szczegółów i zatwierdzeniu koncepcji budynku przez zamawiającego, wykonujemy gotowy projekt budowlano-wykonawczy.

Planując inwestycję budowlaną, radzimy Państwu udać się najpierw do urzędu miasta lub gminy po aktualne warunki zabudowy lub wypis i wyrys z planu miejscowego, aby dowiedzieć się co można wybudować na danej działce i jakie są ograniczenia.

Jeżeli nie wiecie Państwo od czego zacząć lub potrzebujecie pomocy przy realizacji swojej inwestycji, prosimy o kontakt.

Zapraszamy do współpracy